ایرنا/ مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا نماز جمعه این هفته (۲۴ اردیبهشت) در ۱۰ شهر استان شامل چهار شهرستان به رنگ زرد برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حامد شاهبیکی، مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی روز پنجشنبه بیان داشت: براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها که توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و ستاد استانی کرونا اعلام شد، نماز جمعه فردا در شهرهای سرایان، آیسک، سه قلعه، اسدیه، قهستان، خوسف، درح، سربیشه، مود و بشرویه برگزار می‌شود و در ۱۶ شهر به رنگ قرمز و نارنجی اقامه نخواهد شد.
وی گفت: با توجه به افزایش تعداد شهرهای برگزاری نماز جمعه در این هفته، نمازگزاران نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه لازم را داشته باشند.
مسوول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار داشت: به همراه داشتن سجاده و مهر شخصی از مهمترین نکات در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ضروری است.
وی افزود: امیدواریم با توجه به روند نزولی شیوع کرونا، در هفته‌های آتی شاهد کاهش مناطق قرمز و نارنجی و برگزاری نماز جمعه در سراسر استان باشیم.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ شهر این استان محل برپایی نماز جمعه است.
نماز جمعه هفته گذشته(۱۷ اردیبهشت) در چهار شهرستان و هشت شهر استان اقامه شد و در شهر بیرجند مرکز استان از ۱۳ فروردین امسال در پی روند صعودی ابتلا به کرونا برگزار نشده است.
براساس آخرین رنگ‌بندی وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌ها که هجدهم اردیبهشت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شد، شهرستان‌های نهبندان و قاینات به رنگ قرمز(خیلی پرخطر)، بیرجند، فردوس، طبس و زیرکوه در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های سربیشه، بشرویه، سرایان، درمیان و خوسف به رنگ زرد(متوسط خطر) هستند.
خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و در حال حاضر هیچ نقطه کم‌خطر(آبی) در این استان نداریم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today