ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوا در سه شهر غیر ساحلی این استان از ۴۰ درجه سانتیگراد فراتر رفت.

محمدرضا انصاری، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: در مدت یاد شده شهرهای برازجان، خورموج و اهرم به ترتیب دمای ۴۲، ۴۱ و ۴۰ درجه را تجربه کردند که این افزایش دما در این استان برای روزهای آینده با تمرکز بیشتر به مناطق غیر ساحلی ادامه دارد.
وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا در ساعت‌هایی از بعدازظهر تا حدودی بر سرعت وزش باد در سطح استان بوشهر روی دریا افزوده خواهد شد؛ اما در سایر اوقات وضعیت جوی و دریایی این استان به نسبت آرام پیش بینی می‌شود.
انصاری ادامه داد: در این مدت، غبار محلی در ساعت‌هایی از بعد از ظهر وزش باد و طی صبحگاه نیز در برخی نقاط مه رقیق، از پدیده های غالب در استان بوشهر خواهد بود. 
وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان در استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در طول روز وزش باد و صبحگاه در برخی نقاط با مه رقیق پیش‌بینی می‌شود.
انصاری اظهار کرد: در این مدت جهت وزش باد در استان متغیر به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ و در ساعت‌هایی از بعد از ظهر تا ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده‌است.
وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان بوشهر ۳۰ تا ۹۰ و در ساعت‌هایی از بعد از ظهر ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
انصاری بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۲ و ۴۱ دقیقه بامداد، مد اول ۹ و ۳۱ دقیقه، جزر دوم ۱۷ و ۷ دقیقه و مد دوم ۲۲ و ۵۲ دقیقه خواهد بود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar