ایرنا/ روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه از مثبت شدن ابتلا به کرونای چهار کارگر تبعه کشور هندوستان که در یکی از کارخانه های شهر صنعتی کاوه شاغل هستند، خبر داد.

محمود کریمی، سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه در این باره اظهار کرد: صبح پنج‌شنبه پس از حضور کارشناسان بهداشت حرفه ای و آزمایشگاه معاونت بهداشتی در یکی از شرکت های شهر صنعتی کاوه و انجام آزمایش از کارگران، ابتلای چهار تبعه اهل کشور هندوستان و سه کارگر ایرانی تایید شد.
وی با بیان اینکه کارگران اهل کشور هندوستان شاغل در واحد صنعتی مذکور در سه ماه گذشته سفری به زادگاه خود نداشته اند،  اظهار کرد: همه کارگران داخلی و تبعه خارجی این واحد تولیدی که نتیجه آزمایش آنها مثبت اعلام شد بلافاصله تحت قرنطینه قرار گرفتند.
کریمی ادامه داد: با اینکه تست پی سی آر از این افراد انجام شده است اما به دلیل تعطیلی آزمایشگاه های ملی تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان در تهران که چنین نمونه هایی را مورد بررسی قرار می دهد باید تا روز شنبه در خصوص نوع ویروسی که کارگران تبعه هندوستان به آن مبتلا شده اند، صبر کرد.
سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با توجه به حضور این کارگران در کشور و ناحیه صنعتی کاوه و عدم سفر آنها به کشور هندوستان در سه ماه گذشته، به احتمال قوی آنها هم مانند شهروندان ایرانی به ویروس عادی کرونا مبتلا هستند و نگرانی از بابت اشاعه نوع هندی این ویروس وجود ندارد.
۱۹ هزار و ۲۴۳ نفر در ساوه و زرندیه از آغاز شیوع کرونا در اسفند سال ۹۸ تاکنون به این ویروس مبتلا شدند و در همین مدت ۴۰۵ نفر نیز جان خود را از دست دادند.
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today