فارس/ از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان زنجان، ابتلای ۸۶ هزار و ۶۱۱ نفر به بیماری کووید۱۹ در تست‌های آزمایشگاهی تایید شده، که ابتلای ۲۵۱ نفر از این آمار طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۹ هزار و ۵۲ از بیماران بستری در استان زنجان به کووید۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۷ هزار و ۵۰۵ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید۱۹ از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۷۷ هزار و ۵۵۹ مورد بوده است که ۲۲۴ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۸۶ هزار  و ۶۱۱ نفر رسیده است.
در حال حاضر ۴۱۷ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که ۲۷ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.
آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید۱۹ و همچنین مشکوک ۲۵ هزار و ۳۸۷ نفر اعلام شده است.
همچنین طی مدت زمان شیوع کرونا یک هزار و ۴۱۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند که سه نفر از این مجموع جزو آمار روزانه بوده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today