صدا و سیما/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تولید علوفه در مراتع استان به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

محمد فرید سپری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: این مهم نیز در واحد‌های تولیدی بخش کشاورزی محقق می‌شود که لازمه فعالیت این واحد‌ها نیز وجود سرمایه و پشتیبانی‌های مالی است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین حمایت مالی از بخش کشاورزی توسط بانک کشاورزی انجام شده و می‌شود، گفت: بانک کشاورزی بانکی موثر و تاثیر گذار در راستای پایداری تولید در بخش کشاورزی است که رشد اقتصادی در این بخش را تحقق می‌بخشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه ۸۰ درصد تسهیلات پرداخت شده در بخش کشاورزی استان از اعتبارات بانک کشاورزی بوده است، گفت: کشاورزی بخش پرریسکی است بنابراین بیمه محصولات کشاورزی از لحاظ کاهش ریسک تولید در این بخش نقش اساسی دارد.
سپری با اشاره به کمبود بارندگی‌ها در سال جاری وخشکسالی بی سابقه در استان افزود: بر اساس پیش بینی‌های اولیه تولید گندم در استان نسبت به سنوات قبل ۳۰۰ هزار تن کاهش خواهد یافت که با تداوم این شرایط جوی امکان کاهش بیشتر تولید این محصول استراتژیک هم وجود دارد.
وی اظهار کرد: کاهش نزولات آسمانی در سال جاری باعث شده ۶۵ درصد علوفه مراتع استان، نسبت به سال‌های گذشته کاهش یابد که اثرات آن باعث شده به صنعت زنبوردای نیز خسارت بزرگی وارد شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه خشکسالی یک آسیب جدی و بزرگ در حوزه اقتصاد، اشتغال، تولید، غذا است، گفت: بخش کشاورزی استان در سال زراعی جاری نیازمند یک توجه اساسی وسرمایه‌ای از سوی بانک‌ها است و می‌طلبد بانک کشاورزی هم با یک توجه ویژه و خاصی نسبت به شرایط موجود، حمایت بیشتر و بهتری نسبت به گذشته از کشاورزان داشته باشد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online