تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از واکسیانسیون بیش از ۷۰ درصد جمعیت سالمند بالای ۸۰ سال استان کرمان در برابر کرونا خبر داد.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: از تمام نهادها و عوامل استان در نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: از مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی در برگزاری مراسم شب‌های قدر و برگزاری نماز عید فطر نیز به‌دلیل برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تقدیر می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه آموزش و پرورش مکان‌هایی برای واکسیناسیون افراد سالمند در اختیار ما گذاشته است که جای قدردانی دارد، افزود: واکسیناسیون جمعیت سالمند در اولویت است و برای جلوگیری از ازدحام جمعیت از مدارس که بزرگ هستند و امکانات آنها استفاده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون بالای ۷۰ درصد جمعیت سالمند بالای ۸۰ سال استان کرمان انجام شده است، گفت: هیچ نگرانی از بابت تزریق واکسن کرونا وجود ندارد و برای قطع اپیدمی کرونا باید تزریق واکسیناسیون انجام شود.
رشیدی‌نژاد با بیان اینکه بعضی‌ها با ایجاد ترس و واهمه مانع واکسیناسیون کامل سالمندان می‌شوند، ادامه داد: نیاز است با شفافسازی و آگاهی دادن واکسیناسیون تمام جمعیت سالمند استان انجام شود.
وی با اشاره به اینکه شاهد سیر کاهشی بستری‌های مبتلا به کرونا و تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی هستیم، گفت: اما افرادی که از گذشته در بیمارستان‌ها و به‌ویژه در بخش‌های آی‌سی‌یو بستری بودند همچنان در معرض خطر مرگ و میر هستند.
همچنین حسین صافی‌زاده، معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه روند بیماری کرونا و ابتلا به بیماری در استان ثابت است و در بعضی شهرستان‌ها روند نزولی بیماری را شاهد هستیم، اظهار کرد: آمار مرگ و میر در دو روز گذشته افزایش پیدا کرده است که ناشی از بستری‌های گذشته در بخش‌های آی سی یو بوده است.
وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا در استان و در تمام شهرستان‌ها در حال اجرا است و نتایج خوبی داشته است، گفت: کرمان استان پهناوری است و با این وجود با همکاری بسیج و هلال‌احمر طرح شهید سلیمانی در حال اجرا است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar