شبستان/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: گالیکش، کردکوی، مینودشت، گرگان، علی آبادکتول و بندرگز در وضعیت نارنجی و مابقی شهرهای استان در وضعیت زرد کرونا هستند.

«عبدالرضا فاضل» رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ظهر امروز(شنبه 25 اردیبهشت) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: در حال حاضر 343 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان گلستان بستری هستند که از این تعداد 71 بیمار در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه متاسفانه 21 بیمار کرونایی در مراکز درمانی با دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند، ادامه داد: در استان گلستان 156 مرکز برای واکسیناسیون کرونا در نظر گرفته شده که تاکنون 56 مرکز راه اندازی شده و هر زمان احساس کنیم که این مراکز با ازدحام جمعیت رو به رو است مراکز جدیدی را تجهیز خواهیم کرد.
فاضل به وضعیت مراکز واکسیناسیون در گرگان اشاره کرد و متذکر شد: مراکز تجمیعی کرونا در بلوار امام رضا(علیه الاسلام) گرگان راه اندازی شده و مرکز جلین، اوزینه، قلعه حسن و غیره در سطح شهرستان گرگان واکسیناسیون کرونا را انجام می دهند.
وی یادآور شد: هر مرکز بهداشتی با جمعیت تحت پوشش خود برای واکسیناسیون تماس می گیرند و یا برخی افراد نیز مراجعه حضوری برای واکسناسیون دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه بالغ بر 26 هزار گلستانی واکسن کرونا را دریافت کردند، افزود: 451 جانباز بیش از 50 درصد واکسینه شدند و 91 درصد جانبازان 70 درصد به بالا در گلستلان واکسن کرونا را دریافت کردند و از این تعداد 114 نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
فاضل افزود:  گالیکش، کردکوی، مینودشت، گرگان، علی آبادکتول و بندرگز در وضعیت نارنجی قرار دارند و مابقی شهرهای استان در وضعیت زرد هستند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today