فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 83 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد:  83 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.
وی با بیان اینکه 386 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: 217 نفر بیمار کرونایی در سنندج، 38 نفر در سقز، 20 نفر در مریوان، 34 نفر در قروه، 12 نفر در بیجار، 23 نفر در کامیاران، 8 نفر در دیواندره و 34 نفر در بانه بستری هستند. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: 73 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 4 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را  یک‌هزار و 291 نفر عنوان کرد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون 512 نفر در سنندج، 238 نفر در سقز، 100 نفر در قروه، 74 نفر در کامیاران، 100 نفر در بانه، 74 نفر در دیواندره، 59 نفر در بیجار، 111 نفر در مریوان، 20نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.
وی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online