ایسنا/ رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: کلاهبرداران حرفه‌ای سایت دیوار که با ارسال لینک‌های جعلی به‌ صورت پیامک به افراد، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب قربانیان می‌کردند، دستگیر شدند.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو، رئیس پلیس فتای استان زنجان در رابطه با ماجرای فیشینگ از سایت دیوار، اظهار کرد: برابر شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی، مراتب به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، سه نفر متهم به هویت‌های معلوم در یکی از استان‌های همجوار مورد شناسایی قرار گرفتند و با هماهنگی مقام قضایی‌، طی یک عملیات غافل‌گیرانه دستگیر شدند و ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم، توقیف و به پلیس فتا تحویل داده شد.
این مسئول در رابطه با اعتراف‌های فیشینگ‌کاران، تصریح کرد: در بازجویی‌های اولیه، متهمان منکر بزه ارتکابی شدند ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خودشان، بیان کردند که با مراجعه به سایت‌های واسطه‌گر نظیر دیوار و شیپور و با برداشتن شماره تلفن افراد، پیامکی حاوی لینک جعلی به کاربران ارسال کرده و با کشاندن آن‌ها به درگاه جعلی و سرقت اطلاعات کارت بانکی قربانیان، در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان می‌کردند.
رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه متهمان در اظهارات خود به کلاهبرداری از چندین نفر با شیوه و شگرد مذکور در سراسر کشور پرداخته بودند، گفت: از هم‌وطنان درخواست می‌کنیم به هیچ عنوان فریب پیامک‌های دریافتی را نخورند و همه مراحل درج آگهی و پرداخت‌های تعیین شده را صرفاً از طریق درگاه‌های معتبر انجام دهند.
آدینه‌لو با بیان اینکه برای درج آگهی در سایت‌های واسطه‌گر نیازی به پرداخت وجه نبوده و درج آگهی رایگان است، اظهار کرد: شهروندان هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و با استفاده از افزونه ضدفیشینگ و رعایت موارد امنیتی درگاه‌های پرداخت بانکی، از سرقت اطلاعات کارت بانکی خود جلوگیری کنند.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today