ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارش‌های امسال در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بالغ بر ۳۴ درصد کاهش یافته است.

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: میزان بارندگی ها از ابتدای سال آبی جاری(مهر ۹۹) تاکنون ۱۲۵ میلی متر بوده که در نقاط مختلف استان از ۱۴ تا افزون بر ۵۰ درصد کمتر شده است.
وی با بیان اینکه در وضعیت تنش آبی قرار داریم، اضافه کرد: این موضوع در سرشاخه‌های زاینده‌رود هم صدق می کند و همین امر سبب کاهش مقدار ذخیره سد زاینده رود شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: در شرق استان شاهد بیش از ۵۰ درصد کاهش بارش ها هستیم و این شاخص در سرشاخه های زاینده رود حدود ۳۰، در شهرستان سمیرم بالغ بر ۱۴ و در شهرستان کاشان حدود ۴۹ درصد کمتر شده است.
شیشه فروش با اشاره به اینکه ناپایداری جوی و بارش های رگباری تا آخر اردیبهشت نیز در استان رخ خواهد داد، گفت: این بارش‌ها تاثیر قابل ملاحظه‌ای در کم آبی و خشکسالی ندارد؛ اما در مجموع مفید است.
وی با بیان اینکه بارندگی و رعد و برق امروز شنبه خسارتی دربر نداشت، تصریح کرد: البته رعایت نکات ایمنی در روزهای پیش رو ضروری است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today