یافته/ فرمانده انتظامی خرم‌آباد از مرگ یک کودک ۶ ساله به علت تیراندازی شادمانه مراسم عروسی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عباس دولتشاهی، فرمانده انتظامی خرم‌آباد اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک کودک ۶ ساله به علت مجروحیت بر اثر اصابت ساچمه فوت نموده، مراتب به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.
دولتشاهی، فرمانده انتظامی خرم‌آباد بیان داشت: پس از انجام تحقیقات نامحسوس مشخص شد در حین اجرای مراسم شادمانه عروسی شخصی با استفاده از سلاح ساچمه زنی اقدام به تیراندازی که بر اثر سهل‌انگاری یک کودک ۶ ساله مجروح و در نهایت فوت که بدون اطلاع به مراجع انتظامی قصد پنهان‌کاری موضوع را داشته، بلافاصله موضوع از طریق کلانتری ۱۸ مورد پی گیرد قرار گرفت.
سرهنگ دولتشاهی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی فرد خاطی به همراه تعداد 2 قبضه سلاح ساچمه زنی بکار رفته کشف و ضبط، پرونده پس از تکمیل به دستگاه قضایی و روانه زندان شد.
دولتشاهی ادامه داد: استفاده از سلاح گرم در مراسمات بارها منجر به مجروحیت و یا فوت عده‌ای از همشهریان شده که لازم است این رسوم غلط برچیده شوند.
فرمانده انتظامی شهرستان ضمن هشدار به افرادی که به هر نحو در مراسمات شادمانه و عزا اقدام به تیراندازی می‌کنند خاطرنشان کرد: برابر قانون تیراندازی تحت هر عنوان جرم تلقی و در صورت استفاده از سلاح ضمن تشکیل پرونده قضایی و مجازات عامل و عاملان آن از سوی دستگاه قضایی، پلیس برای صاحبان مراسمات پرونده قضایی تشکیل خواهد داد و چنانچه سلاح بکار رفته هم دارای مجوز باشد، مجوز آن از طریق مجاری قانونی باطل خواهد شد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy