مهر/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۲۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شد.

کامبیز مهدی‌زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در خراسان‌جنوبی ۵۵ هزار و ۷۷۴ آزمایش کرونا انجام شده است که از این تعداد نتیجه ۳۵ هزار و ۳۵۳ آزمایش منفی و ۲۰ هزار و ۴۲۱ آزمایش نیز مثبت بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در خراسان‌جنوبی ۷۸ آزمایش کرونا انجام شده است که از این تعداد آزمایش ۲۲ بیمار جدید مبتلاء به کرونا شناسایی شده است.
مهدی زاده گفت: از ۲۲ بیمار جدید کرونایی ۹ نفر در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری و ۱۳ نفر نیز سرپایی بوده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹۲ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خراسان جنوبی بستری هستند که از این تعداد ابتلای ۹۹ نفر به ویروس کرونا قطعی است.
مهدی‌زاده با اشاره به اینکه ۱۸ نفر از بیماران کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، افزود: متأسفانه حال سه نفر از بیماران وخیم است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون در خراسان‌جنوبی ۱۹ هزار و ۴۴۸ نفر از بیماران کرونایی بهبودی حاصل کرده و یا دوران قرنطینه خانگی را سپری می‌کنند، یادآور شد: با فوت چهار نفر طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل موارد فوتی ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۸۷۴ نفر رسید.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today