ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: لاشه سلاخی شده یک راس کل و بز وحشی از کوله پشتی ۲ شکارچی متخلف کشف و ضبط شد.

اسماعیل قلی‌زاده، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار کرد: متاسفانه این شکارچیان سنگدل در فصل زاد آوری حیات وحش، دست به شکار این گونه جانوری شاخص منطقه طارم زده اند که با آنان برابر قانون و بدون هیچ اغماضی، رفتار خواهد شد. 
وی اظهار کرد: عده ای از شکارچیان غیر مجاز بی آنکه به فصل زاد و ولد گونه های جانوری توجه داشته باشند با بیرحمی هرچه تمام و بی آنکه به عاقبت کار خود بیندیشند به شکار وحوش اقدام می کنند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم نیز گفت: محیط بانان این شهرستان پس از اطلاع از حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر، پس از هشت ساعت پیاده روی به محل وقوع جرم رسیدند اما این ۲ شکارچی وقتی خود را در یک قدمی دستگیری دیدند با بجا گذاشت کوله پشتی حامل لاشه سلاخی شده، متواری شدند.
سیدسعید موسوی با بیان اینکه این ۲ شکارچی خاطی که بومی منطقه هستند از سوی محیط بانان مورد شناسایی قرار گرفته و به مرجع قضایی نیز معرفی شده اند، افزود: حال بهتر است این ۲ شکارچی قبل از احضار از سوی مقام قضایی شهرستان، خود را معرفی کنند.

  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today