تسنیم/ کاهش بیش از ۱۵۰ نفر از آمار بستری‌های کرونایی هفته اخیر نسبت به هفته قبل نشان‌دهنده کاهشی شدن موج ابتلا و بستری‌های کرونایی در قزوین است که سبب محو رنگ قرمز از جغرافیایی کرونایی استان شده است.

در هفته هشتم از بهار 1400 و در فاصله روزهای 20 تا 26 اردیبهشت‌ میزان بستری‌های کرونایی کاهش زیادی داشت و همین کاهش سبب خالی شدن تخت‌های کرونایی پلن B در بیمارستان‌های دولتی و تأمین اجتماعی شد و با خالی شدن این تخت‌ها امکان بستری سایر بیماران غیرکووید مهیا شد.
همین کاهش بستری‌ها سبب شد که میزان بستری‌های کرونایی در طول هفته از کانال حدود 700 نفر به 500 نفر کاهش بیابد و در نهایت تنها شهرستان قرمزمانده استان یعنی شهر قزوین هم از خیل شهرهای قرمز کشور خارج و به جمع شهرهای با رنگ نارنجی و شرایط پرخطر پیوست.
اما مهمترین عامل در ایجاد این کاهش اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی سخت‌گیرانه در روزهای منتهی به عید فطر بود که با بسته شدن تمامی مسیرهای خروجی شهرها اتفاق افتاد و در نهایت ممنوعیت پذیرش میهمان و گردشگر در مراکز اقامتی و گردشگری در کنار تعطیلی این روزها سبب کاهش جدی میزان ابتلای کرونایی شد.
در کنار این کاهش‌ها اما میزان فوتی‌ها هم نسبت به هفته قبل 36 درصد کاهش پیدا کرد و موج حداکثر و حداقل فوتی‌ در نمودار کرونایی استان باز هم نزولی شد و البته به گفته ستاد مقابله با کرونای استان نتایج واقعی اعمال محدودیت بر آمار فوتی‌ها بین 10 تا 12 روز آینده خود را نشان می‌دهند.
در نهایت مجموع این شرایط باعث شد که دانشگاه علوم پزشکی شرایط استان قزوین را در آستانه خروج از پیک چهارم کرونا اعلام کرده و مجوز فعالیت با ظرفیت 30 درصد رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی و آرایشگاه‌های زنانه و مردانه صادر شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today