ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه شاه بهرام در شهرستان باشت پس از چهار روز تلاش مهار شد.

محمد محمدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این آتش سوزی با مشارکت نیروهای دستگاه های دولتی به ویژه امدادگران منابع طبیعی، طبیعت دوستان و اهالی بومی خاموش شد.
وی بیان کرد: هم اکنون ۲ بالگرد و ۵۰ نیروی امدادگر در حال پایش محل آتش سوزی در جنگل ها و مراتع باشت هستند.
محمدی عنوان کرد: آتش سوزی در ارتفاعات روستای شاه بهرام که روز پنجشنبه گذشته آغاز شده بود با وجود تلاش امدادگران  به دلیل سخت گذر بودن و وزش باد شدید با دشواری های زیادی مواجه شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای مهار این آتش سوزی  ۱۵ سورتی پرواز از طریق بالگردهای هوانیروز ارتش و هلال احمر انجام و نیروهایی امدادی و مردمی به ارتفاعات اعزام شدند.
محمدی با اشاره به اینکه بخشی از پوشش جنگلی و مرتعی ارتفاعات منطقه شاه بهرام بر اثر این آتش سوزی دچار خسارت شده است تاکید کرد: مساحت عرصه های طبیعی آسیب دیده بر اثر این آتش سوزی پس از برآورد کارشناسی اعلام می شود.
وی عنوان کرد: عامل آتش‌سوزی در جنگل های منطقه شاه بهرام در شهرستان باشت شناسایی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این فرد با آتش زدن پسماند مزرعه خود و کشانده شدن حریق  به جنگل ها و مراتع با وزش باد شدید سبب بروز این آتش سوزی گسترده شده است.
پرونده ای برای این متهم تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.
حبس و جریمه مالی بر اساس میزان خسارات برآورد شده در انتظار عاملان آتش سوزی در جنگل ها و مراتع است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today