ایرنا/ رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: هزار و ۲۷۷ شعبه برای انتخابات ریاست جمهوری و هزار و ۵۶۶ شعبه اخذ رای برای شوراها در سطح استان پیش بینی شده که نسبت به دوره گذشته به دلیل شرایط کرونا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

منوچهر حبیبی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین روز یکشنبه در شورای اداری استان قزوین اظهار کرد: برنامه ریزی شده است برای سلامت مردم اخذ رای بیشتر در فضاهای باز انجام شود که خوشبختانه شرایط آب و هوایی استان هم به این مهم کمک خواهد کرد.
وی همچنین گفت: انتخابات شوراها در مرکز استان به صورت ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می شود و نتایج آن در سریعترین زمان اطلاع رسانی خواهد شد.
حبیبی افزود: حدود یک ماه دیگر، دو انتخابات بزرگ و مهم شوراها و ریاست جمهوری برگزار خواهد شد که در واقع مردم از شوراهای شهر و روستا تا رییس جمهور را در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تعیین خواهند کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری نوسازی قوه مجریه کشور شکل خواهد گرفت.
این مسوول گفت: در انتخابات پبیش رو با توجه به حجم و گستردگی و اینکه دو انتخابات با هم برگزار می شود قریب به ۳۰ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و حفاظتی در استان قزوین ساماندهی می شوند و حدود سه هزار خودرو در روز انتخابات مورد نیاز است.
وی افزود:۹۶۴ داوطب برای عضویت در شوراها در ۲۸ شهر استان ثبت نام کرده اند که تاکنون صلاحیت ۹۰ درصد آنها در هیات های اجرایی استان و شهرستان ها احراز شده است و افرادی که رد شده اند فرصت دارند ظرف چهار روز به هیات مرکزی انتخابات شوراها اعتراض کنند.
این مسوول اضافه کرد: چهار هزار و ۷۱۶ داوطلب برای عضویت در شوراهای ۶۷۹ روستای استان ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره گذشته هشت درصد افزایش داشته است.
وی گفت: ستاد انتخابات استان، هیات های اجرایی و بازرسی استان و شهرستان ها امر انتخابات را از سه یا چهار ماه قبل مدیریت می کنند و فرایند انتخابات بدون کوچکترین وقفه طبق روزشمار و تقویم اجرایی در حال انجام است.
حبیبی افزود: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با مسوولیت رییس کل دادگستری استان هرگونه انحراف از تبلیغات انتخاباتی را مستمرا رصد می کند و جلسات آن پیوسته برگزار می شود.
وی گفت: هماهنگی کاملی در چهارچوب قانون شرح وظایف بین ستاد انتخابات استان، هیات های اجرایی، هیات عالی نظارت بر انتخابات، شورا و هیات نظارت شورای نگهبان وجود دارد و مستمرا جلساتی را برای هماهنگی و انسجام انتخاباتی برگزار می کنند.
رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: با توجه به شرایط کرونایی که امیدواریم تا قبل از ۲۸ خرداد شرایط بهتری را در جامعه داشته باشیم، عمده تبلیغات بر بستر فضای مجازی است که نیاز به مراقبت و نظارت بیشتری دارد و در این راستا کمیته فضای مجازی استان با حضور دستگاه های امنیتی، نظارتی و قضایی تشکیل شده و کلیه فعل و انفعالات آن را رصد می کنند.
وی گفت: برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در راستای مشارکت بالا و حداکثری جا دارد فضای انتخابات گرمتر شود که انتظار داریم از مدیران استان برای فضاسازی و برجسته سازی موضوع مشارکت در انتخابات اقدام کنند.
این مسوول با تاکید بر رعایت بی طرفی کامل مدیران، افزود: مدیران حق جانبداری از کسی را ندارند و نباید امکانات دولتی له یا علیه نامزدی به کار گرفته شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد با حضور باشکوه و پرشور مردم به حماسه ماندگار تبدیل خواهد شد، افزود: مردم ایران اسلامی موقعیت شناس هستند و یکبار دیگر شگفتی آفرین می شوند و در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برای سی و هفتمین بار حتما دشمنان را مایوس می کنند.
حبیبی همچنین گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی در حکم سرمایه اجتماعی است و تولید قدرت می کند و در واقع قدرت نرم نظام است و مایه اقتدار کشور خواهد شد.
رییس ستاد انتخابات استان قزوین افزود: انتخابات یک تکلیف شرعی، دینی و ملی همه است چون حضرت امام راحل فرمودند حفظ نظام اوجب واجبات بوده و یکی از مولفه های مهم حفظ نظام شرکت در انتخابات محسوب می شود.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today