باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: واکسن‌ها فارغ از نام آن‌ها، بر بیمار نشدن و کاهش میزان مرگ کارکنان بخش بهداشت و درمان تاثیر داشته‌اند.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار کرد: بهترین واکسن اولین واکسن در دسترس است، و بر این اساس نام تجاری واکسن مهم نیست.
وی ادامه داد: اولین نشانه موثر بودن واکسن فارغ از نام آن، تاثیر گذاری آن بر بیمار نشدن و کاهش میزان مرگ کارکنان بخش بهداشت و درمان کشور و استان بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی آمادگی دارد تا روزی ۵۰۰ هزار دوز واکسن را تزریق کند، به شرطی که واکسن موجود و به اندازه کافی در دسترس باشد.
کشمیری گفت: محموله‌های جدید واکسن وارد کشور شده که ان شاءالله به زودی سهمیه استان وارد می‌‌شود و بین شهرستان‌ها تقسیم خواهد شد.
وی ادامه داد: واکسیناسیون افراد ۷۵ تا ۸۰ سال در استان شروع شده که منتظر رسیدن محموله جدید واکسن هستیم که تمامی شهرستان‌ها را پوشش دهیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: چنانچه واکسن موجود باشد در یک تا دو هفته واکسیناسیون تمام افراد ۷۵ ساله به بالا در استان انجام خواهد گرفت.
کشمیری، درباره برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری نیز گفت: مهم‌ترین کار نظارت بر حوزه‌های امتحانی است که به طور قطع کارکنان مرکز بهداشت به خوبی از عهده آن برخواهند آمد.
وی، در مورد شرایط محل برگزاری آزمون هم عنوان کرد: مکان برگزاری امتحان باید تهویه کافی و مناسب داشته باشد، در و پنجره‌ها باید باز باشند و محل امتحان ضدعفونی شده باشد، همچنین مواد ضدعفونی به اندازه کافی موجود باشد، افراد مشکوک که با تب سنجی مشخص می‌شوند جداشوند و امتحانات با هم تداخل نداشته باشند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar