باشگاه خبرنگاران/ رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در حالی که آمار کرونا در پیک چهارم در سایر نقاط کشور رو به کاهش است متاسفانه آمار بیماران سرپایی، بستری و بدحال کرونا در منطقه سیستان رو به افزایش است.

هادی میرزایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل اظهار کرد: یک ماه عقب تر بودن از پیک کشوری و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی دلیل اصلی افزایش آمار کرونا در سیستان وبلوچستان است.
وی افزود: استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نقش مهمی در کاهش افراد مبتلا به کرونا دارد که مردم باید این دستورالعمل ها را رعایت کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل از نصب و راه اندازی چهارمین دستگاه سی تی اسکن در منطقه سیستان خبرداد و گفت: چهارمین دستگاه سی تی اسکن منطقه سیستان با برند جنرال الکتریک ۱۶ اسلایس در بیمارستان امیرالمومنین(ع) نصب شده و آماده ارائه خدمات به تمام بیماران است.
میرزایی با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا یکی از مراحل تشخیص بیماری انجام سی تی اسکن ریه فرد مشکوک به کرونا است، تاکید کرد: با مساعدت ویژه معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک سال و نیم اخیر سه دستگاه سی تی اسکن وارد منطقه سیستان شده که ۲ دستگاه در بیمارستان امیرالمومنین(ع) و یک دستگاه در خیریه الزهرا(س) زابل نصب شده است.
وی ادامه داد: در آینده دو دستگاه سی تی اسکن در دیگر بیمارستان های منطقه سیستان اضافه می شود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today