ایرنا/ براساس آمار رسمی زلزله ۵.۵ ریشتری بامداد امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه به یک هزار و ۹۰ واحد مسکونی در شهرستان های جاجرم و گرمه در جنوب غربی استان خراسان شمالی خسارت وارد کرد.

مصطفی حاجی زاده، سرپرست فرمانداری جاجرم گفت: زلزله بامداد امروز به ۹۵۶ واحد مسکونی در ۳۱ شهر و روستا در این شهرستان  بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد کرد که بیشترین خسارت‌ها نیز ترک خوردگی واحدهای مسکونی است.
وی اظهار کرد: ۴۶ واحد مسکونی  خسارت دیده ناشی از زلزله به طور کامل تخریب شد که نیاز به بازسازی و نوسازی دارد و برای اسکان زلزله زدگان نیز جمعیت هلال احمر ۶۶ دستگاه چادر در بین خسارت دیدگان ناشی از این حوادث توزیع کرد.
به گفته سرپرست فرمانداری جاجرم بیشترین خسارت ناشی از زلزله در این شهرستان مربوط به دو شهر سنخواست و شوقان و ۲۷ روستای شهرستان جاجرم در جنوب غربی استان خراسان شمالی است.
حاجی‌زاده در مورد اتصال آب، برق و گاز و تلفن در مناطق خسارت دیده این شهرستان نیز بیان کرد: در شرایط فعلی برق و گاز تمام خانه های شهرها و روستاهای خسارت دیده ناشی از زلزله وصل است.
وی عنوان کرد: آب مناطق زلزله زده به دلیل قطع شبکه انتقال آب کرنخ به گرمه و جاجرم دچار مشکل شد که براساس اعلام شرکت آب و فاضلاب نیروهای این شرکت در حال مرمت شبکه انتقال هستند و پیش بینی می شود که آب این مناطق نیز حداکثر تا ۲۴ ساعت آینده وصل شود.
سرپرست فرمانداری جاجرم اضافه کرد: هم اکنون آب مناطق سیل‌زده از طریق تانکر و سایر امکانات در حال تامین است و مشکلی خاصی وجود ندارد و امیدواریم که با اتصال شبکه انتقال این مشکل نیز برطرف شود.
حاجی‌زاده با اشاره به توزیع چادر در بین زلزله‌زدگان شهرستان جاجرم خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم برای توزیع غذای گرم در مناطق زلزله زده نیز هماهنگی لازم با دستگاه‌های مرتبط انجام شد.

تخریب ۶۰ واحد مسکونی در گرمه 
معاون فرماندار گرمه نیز در این نشست گفت: بر اثر زلزله بامداد امروز در مجموع به 152 واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان خسارت وارد شد که حدود 60 واحد مسکونی در این شهرستان به طور کامل تخریب شد که نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.
مجتبی ملکی افزود: تاکنون برای اسکان موقت زلزله‌زدگان 183 تخته چادر در اختیار زلزله‌زدگان قرار گرفت و برای سایر خدمات به این خسارت دیدگان نیز هماهنگی لازم انجام شده است.
به گفته وی همچنین آب، برق، گاز و تلفن واحدهای مسکونی خسارت دیدگان ناشی از زلزله نیز وصل است. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today