ايرنا/ براساس آمار رسمي زلزله ۵.۵ ريشتري بامداد امروز دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ماه به يک هزار و ۹۰ واحد مسکوني در شهرستان هاي جاجرم و گرمه در جنوب غربي استان خراسان شمالي خسارت وارد کرد.

مصطفي حاجي زاده، سرپرست فرمانداري جاجرم گفت: زلزله بامداد امروز به ۹۵۶ واحد مسکوني در ۳۱ شهر و روستا در اين شهرستان  بين ۳۰ تا ۵۰ درصد خسارت وارد کرد که بيشترين خسارت‌ها نيز ترک خوردگي واحدهاي مسکوني است.
وي اظهار کرد: ۴۶ واحد مسکوني  خسارت ديده ناشي از زلزله به طور کامل تخريب شد که نياز به بازسازي و نوسازي دارد و براي اسکان زلزله زدگان نيز جمعيت هلال احمر ۶۶ دستگاه چادر در بين خسارت ديدگان ناشي از اين حوادث توزيع کرد.
به گفته سرپرست فرمانداري جاجرم بيشترين خسارت ناشي از زلزله در اين شهرستان مربوط به دو شهر سنخواست و شوقان و ۲۷ روستاي شهرستان جاجرم در جنوب غربي استان خراسان شمالي است.
حاجي‌زاده در مورد اتصال آب، برق و گاز و تلفن در مناطق خسارت ديده اين شهرستان نيز بيان کرد: در شرايط فعلي برق و گاز تمام خانه هاي شهرها و روستاهاي خسارت ديده ناشي از زلزله وصل است.
وي عنوان کرد: آب مناطق زلزله زده به دليل قطع شبکه انتقال آب کرنخ به گرمه و جاجرم دچار مشکل شد که براساس اعلام شرکت آب و فاضلاب نيروهاي اين شرکت در حال مرمت شبکه انتقال هستند و پيش بيني مي شود که آب اين مناطق نيز حداکثر تا ۲۴ ساعت آينده وصل شود.
سرپرست فرمانداري جاجرم اضافه کرد: هم اکنون آب مناطق سيل‌زده از طريق تانکر و ساير امکانات در حال تامين است و مشکلي خاصي وجود ندارد و اميدواريم که با اتصال شبکه انتقال اين مشکل نيز برطرف شود.
حاجي‌زاده با اشاره به توزيع چادر در بين زلزله‌زدگان شهرستان جاجرم خاطرنشان کرد: هماهنگي لازم براي توزيع غذاي گرم در مناطق زلزله زده نيز هماهنگي لازم با دستگاه‌هاي مرتبط انجام شد.

تخريب ۶۰ واحد مسکوني در گرمه 
معاون فرماندار گرمه نيز در اين نشست گفت: بر اثر زلزله بامداد امروز در مجموع به 152 واحد مسکوني در مناطق شهري و روستايي اين شهرستان خسارت وارد شد که حدود 60 واحد مسکوني در اين شهرستان به طور کامل تخريب شد که نياز به بازسازي و نوسازي دارد.
مجتبي ملکي افزود: تاکنون براي اسکان موقت زلزله‌زدگان 183 تخته چادر در اختيار زلزله‌زدگان قرار گرفت و براي ساير خدمات به اين خسارت ديدگان نيز هماهنگي لازم انجام شده است.
به گفته وي همچنين آب، برق، گاز و تلفن واحدهاي مسکوني خسارت ديدگان ناشي از زلزله نيز وصل است. 

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today