راه دانا/ رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان گفت: ۴۰ درصد کنسرو ماهی کشور در این استان تولید می شود.

داود شهرکی، رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان در بخش صنایع و معادن قابلیت های خوب و امیدآفرینی دارد، ۷۵۰ واحد در شهرک های صنعتی این استان فعال است که خیلی ها تامین کننده کالاهای کشور هستند.
وی ادامه داد: به ویژه در زمینه شیلات، سیستان و بلوچستان تامین کننده بیش از ۴۰ درصد کنسرو ماهی کشور است، همچنین در چند صنعت شاخص کشور هستیم و خیلی از استان ها از ما خرید می کنند که از جمله آن می توان به تولید ۳۵ درصد تور ماهیگیری کشور در این خطه اشاره کرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: در کنار واحدهای فعالی که داریم، بخشی از صنایع با مشکلاتی مواجه بوده و تعطیل است که باید بازسازی شود، در همین راستا سال گذشته بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای مشکل دار اعطا و بدهی ها نیز تقسیط شد.
وی گفت: در حوزه معدن نیز پنج طرح بزرگ داریم و آینده خوبی را برای سیستان و بلوچستان متصور هستیم، مطالعات دو طرح طلا نیز تمام شده، مجوز کشف گرفته اند و برای احداث کارخانه طلا با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان زمین دریافت کردیم.
به گفته شهرکی، سیستان و بلوچستان در حوزه تولید به سمت خوبی پیش می رود و وضعیت معدنی استان هم خوب می شود.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع غذایی که بخشی به تامین اقلام بر می گردد، سعی داشتیم با تلاش مردم، رسانه و سازمان های صمت و جهاد ظرفیت های سیستان و بلوچستان در زمینه دام و طیور به اندازه ای برسد که نیازی به تامین از دیگر استان ها نباشد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today