ایسنا/ رئیس اداره ورزش و جوانان بهمئی از صعود کوهنوردان شهرستان به کوه خامی در شهرستان باشت خبر داد.

عاطفه بیوکانی، رئیس اداره ورزش و جوانان بهمئی گفت: در این صعود ۱۶ نفر از بانوان و آقایان کوهنورد شهرستان در قالب گروه خانوادگی به مدت دو روز به قله ۳۰۰۰ متری کوه خامی صعود و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را بر فراز این کوه به اهتزار درآوردند.
وی از صعود کوهنوردان بهمئی به قله کوه خامی به مناسبت گرامیداشت عید سعید فطر و پایان ماه مبارک رمضان در قالب طرح طبیعت گردی ورزشی خانواده خبر داد، افزود: در این صعود ۱۶ نفر از بانوان و آقایان کوهنورد شهرستان در قالب گروه خانوادگی طی مدت ۲ روز به قله ۳۰۰۰ متری کوه خامی صعود و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را بر فراز این کوه به اهتزار درآوردند.
بیوکانی، هدف این صعود را گرامیداشت ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر و ایجاد نشاط و سلامتی بین خانواده های شرکت کننده و تشویق جوانان و خانواده ها به امر ورزش های گروهی جهت کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد.
این صعود با هماهنگی ستاد کرونای شهرستان بهمئی، اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت و رئیس هیأت کوهنوردی استان انجام شد.
کوه خامی از سلسله جبال کوه های زاگرس واقع در شهرستان باشت می باشد که ارتفاع این کوه بین ۳۰۰۰ تا ۳۳۰۰ متر از سطح دریاست. کوه خامی پوشیده از درخت بلوط به‌ شکل جنگل‌های تنک می‌باشد. رودخانه نازمکان از کوه خامی سرچشمه می‌گیرد و پس از طی مسافت ۱۵۰ کیلومتری و در ادامه مسیر خود به نام رودخانه خیرآباد خوانده می‌شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today