ایرنا/ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای به استاندار خوزستان ضمن تبریک چهار شهرستان خوزستان به عنوان چهار شهر خلاق فرهنگ و هنر، بر عملیاتی شدن برنامه‌های این طرح به فوریت تاکید کرد.

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای به قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان ضمن تبریک انتخاب چهار شهر استان در طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر خواستار همکاری مسئولان این چهار شهرستان در اجرای موفق این طرح شد.
در نامه وزیر ارشاد به استاندار خوزستان آمده است: یکی از برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با هدف تقویت بنیه های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی شهرها در بستر ایجاد کسب و کارهای فرهنگ و هنر با مشارکت و همراهی سازمان شهرداریها و دهیاریهای وزارت کشور و وزارت میراث فرهنگی به مرحله اجرا رسیده، طرح شناسایی و انتخاب شهرهای خلاق فرهنگ و هنر است.
در ادامه این نامه به برنامه‌های ارائه شده و ظرفیت‌های بالقوه فرهنگی و هنری شهرهای شرکت کننده و داوری های تخصصی انجام شده شهرهای ایذه(شهر خلاق موسیقی)، گتوند(شهر خلاق ادبیات)، مسجدسلیمان و بهبهان(شهرهای خلاق هنرهای نمایشی) به عنوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر اشاره شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نامه خطاب به استاندار خوزستان اعلام‌کرد: انتظار می‌رود با توجه به لزوم نهادینه شدن این طرح دستور فرمایید با قید فوریت و با همکاری و مشارکت فرمانداران و شهرداران شهرهای مورد نظر و سایر سازمانهای فرهنگی و اجتماعی مشارکت کننده در این برنامه در خصوص عملیاتی شدن برنامه ها بر اساس دستورالعمل اجرایی که به زودی به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها ابلاغ خواهد شد حمایت و حداکثر مساعدت ممکن را به عمل آورند.
 
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today