صدا و سیما/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۷ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شد که مجموعا ۶۱ بیمار جدید شامل ۱۰ مورد بستری و ۵۱ مورد سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: از این تعداد ۲۹ مورد از بیرجند، ۲۰ مورد از قاین، ۵ مورد از درمیان، از شهرستان‌های فردوس، قاین، نهبندان هر کدام دو مورد و از شهرستان‌های زیرکوه، سرایان و سربیشه هر کدام یک مورد جدید کرونا شناسایی شد.
وی گفت: همزمان از ۳۶۶ تست سریع کرونا ۶۹ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۸۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۹۰ نفر کرونا مثبتند.
دکتر مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر نامساعد است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته ۴۷ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۴۳ بیمار شامل ۱۵ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.
دکتر مهدی زاده گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۹ هزار و ۵۵۸ بیمار کرونا مثبت بهبود یافتند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
وی افزود: تا روز گذشته ۵۶ هزار و ۱۱۹ آزمایش مولکولی تشخیص کرونا در خراسان جنوبی گرفته شده که منجر به شناسایی ۲۰ هزار و ۵۲۹ بیمار شد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today