ایرنا/ فرماندار خلخال گفت: پاکسازی، تعیین تکلیف و تخریب اماکن مخروبه مسکونی و محل تجمع معتادان در شهرهای مختلف این شهرستان از وظایف ذاتی و قانونی شهرداری‌ها است که این کار باید به نحو احسن انجام شود.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خلخال اظهار کرد: در حال حاضر واحدهای مسکونی بلاصاحب مخروبه در بافت تاریخی و فرسوده شهرهای خلخال و کلور محل تجمع معتادان شده و تخریب و پاکسازی این اماکن باید مورد توجه قرار بگیرد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خلخال گفت: تجمع معتادان در واحدهای مسکونی نیمه‌مخروبه علاوه بر اینکه منطقه‌ای آلوده برای سوء مصرف موادمخدر و محلی برای تردد معتادان است، موجب سلب آرامش و امنیت شهروندان شده و شهرداری با همکاری نیروی انتظامی باید نسبت به پاکسازی این گونه اماکن اقدام کند.
او اظهار کرد: ساماندهی معتادان متجاهر و ایجاد محلی برای هدایت آنها برای استراحت شبانه نیز از وظایف ذاتی و قانونی شهرداری‌ها است که انتظار می‌رود شهرداری خلخال در کنار پاکسازی و از بین بردن اماکن تجمع معتادان نسبت به راه‌اندازی این گونه محل‌ها از جمله ایجاد گرم‌خانه اقدام لازم را انجام دهد.
وی با اشاره به طولانی شدن زمان جولان ویروس کرونا در جامعه افزود: پرداختن به مسائل مقابله با کرونا هرگز نباید مسئولان دست‌اندرکار را از موضوع بسیار مهم مبارزه با موادمخدر و همچنین پیشگیری از وارد شدن آسیب‌های اجتماعی به خانواده‌های معتادان غافل کند.
فرماندار خلخال بیان کرد: با توجه به بالا بودن سطح آسیب‌پذیری خانواده معتادان از انواع آسیب‌های اجتماعی لازم است که در توزیع کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی غذایی، بهداشتی اولویت توزیع این اقلام در بین خانواده معتادان در دستور کار نهادهای حمایتی و همچنین موسسات خیریه این شهرستان قرار بگیرد.
بابایی گفت: معضل اجتماعی ریشه‌دار موادمخدر و گسترش آن در جامعه از جمله اهداف و خواسته‌های دشمنان انقلاب و نظام اسلامی ایران است و مبارزه بی‌امان با این معضل نیازمند افزایش توان کاری دست‌اندرکاران دولتی مبارزه با موادمخدر در کنار استفاده از ظرفیت و توان کاری سازمان‌های مردم‌نهاد غیردولتی است.
او با بیان اینکه فعالیت افراد معتاد در سیستم اداری زیبنده نظام اسلامی ایران نیست، اظهار کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی موظف به انجام اقدام قانونی و لازم برای شناسایی و معرفی  کارکنان گرفتار در دام اعتیاد هستند.


 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today