صدا و سیما/ آزمایشگاه تست سلولی مولکولی شهرستان بندر ماهشهر با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

فریدون بندری، سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر با اعلام این خبر گفت: این مرکز با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شورای راهبردی پتروشیمی احداث و تجهیز شده است. 
فریدون بندری افزود: با راه‌اندازی این مرکز، بندر ماهشهر به پنجمین شهرستان دارای آزمایشگاه سلولی مولکولی در استان خوزستان تبدیل شد و از این پس نیازی به ارسال تست‌های پی‌سی‌آر به مرکز استان وجود ندارد.
سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر خاطرنشان کرد: همچنین زمان پاسخ‌دهی به تست‌های انجام شده از ۴۸ ساعت به همان روز کاهش پیدا می‌کند و در سریع‌ترین زمان ممکن نتیجه تست‌ها مشخص می‌شود.
بندری ادامه داد: در این آزمایشگاه علاوه بر ویروس کرونا، تمام ویروس‌ها مانند هپاتیت، ایدز و میکروب‌هایی که در محیط کشت عادی قابل پرورش نیست از جمله میکروب سل و مایکوباکتری‌های نوگونه که نیازمند محیط‌های کشت خاص هستند قابل تست و آزمایش است.
وی تصریح کرد: این مرکز دارای کاربرد‌های فراوان است و علاوه بر تست‌های ویروسی و میکروبی، آزمایش‌های مربوط به جرم‌شناسی، انگشت‌نگاری و دیرینه‌شناسی در این آزمایشگاه قابل انجام است.
سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر یادآور شد: در بحث آزمایش پی‌سی‌آر، تست‌های کرونا به صورت رایگان در مراکز ۱۶ ساعته بندر ماهشهر انجام و برای تشخیص به این آزمایشگاه ارسال می‌شود.
این آزمایشگاه سلولی مولکولی توسط سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و با همکاری شورای راهبردی صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر در بیمارستان نفت شهرک بعثت راه‌اندازی و به نام «شهید رضا واشنگ» از شهدای مدافع سلامت این شهرستان نام‌گذاری شده است.

 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today