ایرنا/ ۳۸ شهر خوزستان به منظور رهایی از مشکلات متعدد شهری با تلاش دولت در چهار سال گذشته دارای طرح جامع و تفصیلی شدند.

معاون معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی وسعت مطالعه طرح تفصیلی اهواز را در گستره ای بالغ بر ۲۰ هزار هکتار عنوان‌ و اظهار کرد برای انجام این طرح، اهواز به ۲ قسمت شرق و غرب تقسیم و منابع مالی آن از محل اعتبارات استانی و ملی تامین شد.
این مقام مسئول در اداره کل راه و شهرسازی خوزستان یادآور شد: همچنین فرآیندهای لازم برای تهیه ۲ طرح ناحیه‌ای شرق و جنوب شرق خوزستان آغاز شده است.
وی اضافه کرد: طرح جامع مسجدسلیمان نیز بعد از تصویب در شورای برنامه‌ریزی و کمیسیون ماده پنج برای ابلاغ به شورای‌ عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شده است.
معاون اداره کل راه و شهرسازی خوزستان بیان‌ کرد: این استان دارای رتبه اول کشور در زمینه تصویب طرح‌های تفصیلی و جامع است.
وی همچنین به ضرورت بازنگری طرح جامع شهرهای بندرامام و ماهشهر اشاره‌ کرد و گفت: هر ۲ این شهرها از جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر برخوردار هستند که طرح تفصیلی آنها در سال ۱۳۹۴ ابلاغ شده و افق آن تا سال ۱۴۰۰ است.
طباطبایی یادآور شد: تلاش می‌شود امسال به منظور بازنگری طرح‌های جامع این شهرها با همکاری سازمان جغرافیایی کشور نقشه پایه این مناطق به منظور آغاز مطالعات تهیه شود.
به گفته وی اخیرا نیز طرح تفصیلی شهر مسجدسلیمان بعد از رفع مغایرت ها، از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب و ابلاغ شد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today