مهر/ فرمانده انتظامی استان خوزستان از انهدام دو باند قاچاق سلاح و کشف ۲۵ قبضه کلت کمری طی ۲۴ ساعت در این استان خبر داد.

سردار سیدمحمد صالحی، فرمانده انتظامی استان خوزستان در خصوص جزئیات این خبر اظهار کرد: به دنبال کنترل و رصد تحرکات قاچاقچیان و سلاح و مهمات در سطح استان، مأموران پلیس امنیت عمومی استان با رصد اطلاعاتی، دو باند قاچاق سلاح و مهمات را شناسایی کردند.
وی افزود: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با اشراف اطلاعاتی و انجام اقدامات پیچیده پلیسی و در عملیاتی مشترک با همتای خود در شهرستان «شوش» محل دپوی سلاح را در شهر «شاوور» شناسایی کرده و ضمن دستگیری سرکرده باند از مخفیگاه متهم بازرسی به عمل آوردند.
فرمانده انتظامی استان خوزستان با بیان اینکه در این ارتباط ۲۰ قبضه سلاح کمری و ۴۰ تیغه خشاب کشف شد، عنوان کرد: شناسایی و دستگیری دیگر اعضای باند در دستور کار قرار دارد.
صالحی افزود: در عملیاتی دیگر مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با رصد فنی و اطلاعاتی باند سه نفره قاچاقچیان سلاح و مهمات را در محور «شوش – اهواز» با یک دستگاه خودروی پراید شناسایی و در یک عملیات تعقیب و گریز و قانون به‌کارگیری سلاح دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان خوزستان بیان کرد: در بازرسی از خودروی توقیفی پنج قبضه کلت کمری و ۱۰ تیغه خشاب که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف شد.
وی با اشاره به اینکه در مجموع این دو عملیات ۲۵ قبضه کلت کمری، ۵۰ تیغه خشاب و چهار نفر دستگیر شدند، تأکید کرد: از آنجا که وجود سلاح غیرمجاز یکی از عوامل بسترساز جرایم خشن اعم از تیراندازی، قتل و سرقت‌های مسلحانه است، نیروی انتظامی با جدیت تمام و قاطعانه با قاچاقچیان سلاح و مهمات برخورد خواهد کرد.

 

  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today