مهر/ معاون علوم پزشکی شیراز گفت: در حال حاضر هزار و ۹۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان های فارس بستری شدند که از این تعداد، ۱۷۰ بیمار در بخش های «آی سی یو» هستند.

دکتر عبدالرسول همتی، معاون علوم پزشکی شیراز بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس بیان داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۱۸ هزار و ۶۷۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۶۴ هزار و ۶۲۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۵ هزار و ۸۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۰ هزار و ۵۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۷۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۶۲۵ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۵۶ هزار و ۷۵۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
او با این توصیه که مردم در روزهای تعطیل، بیشتر از خود و اطرافیان مراقبت کرده و از حضور در دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند، بر رعایت جدی تر اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و ضدعفونی و شستشوی مرتب دست‌ها نیز تاکید کرد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online