جام جم/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، گفت: شهروندانی که مزارع رمز ارز غیر‌مجاز را به شرکت معرفی کنند 10 میلیون تومان پاداش می‌گیرند و معرفی‌کنندگان نیز نامی برده نخواهد شد.

شیرزاد جمشیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این خصوص اظهار کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اکنون 770 هزار مشترک دارد و یکی از دلایل هدر رفت انرژی برق نیز سرقت انرژی و برق‌های غیرمجاز است.
وی ادامه داد: ازجمله راهکار‌های پیشگیری از وقوع پدیده نابهنجار انشعاب‌های غیر‌مجاز برق انعقاد قرارداد با مشاوران حقوقی است که شرکت برق استان همدان برای تحقق این موضوع از توان تخصصی 15 نفر در واحدهای مرتبط استفاده می‌کند.
جمشیدی با اشاره بر این‌که سال قبل 2 هزار و 611 پرونده توسط دفتر حقوقی شرکت پیگیری شد، گفت: از این تعداد پیگیری 2 هزار و 253 مورد مربوط به برق‌های غیر‌مجاز بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، افزود: با افزایش دما، کاهش منابع آبی و کاهش تولید برق، مقابله با رمزارزهای غیرمجاز یکی دیگر از راهکارهای کنترل پیک‌بار در اوج گرمای فصل است. تاکنون یک هزار و 818 دستگاه رمزارز غیرمجاز در استان کشف‌شده است همچنین 979 انشعاب‌‌ غیر‌مجاز به مجاز تبدیل‌ شده است
جمشیدی افزود: مصرف هر دستگاه رمز‌ارز غیرمجاز معادل مصرف بیش از 20 دستگاه تنفس مصنوعی است؛ برای شناسایی و جمع‌آوری این دستگاه‌های غیر‌مجاز مشارکت فعال و همگانی مردم ضروری است.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today