تسنیم/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر یکی از عوامل افزایش مصرف برق را دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال دانست و گفت: در اجرای مانور اقدام فراگیر برق، 30 دستگاه ماینر در استان بوشهر کشف و جمع‌آوری شد.

غلامرضا حشمتی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با اشاره به اینکه همکاری مشترکان برق برای مدیریت مصرف برق امری مهم و ضروری است، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در دو ماه نخست امسال مصرف برق 30 درصد در استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه 70 درصد مشترکان برق استان بوشهر در بخش خانگی است، گفت: در استان بوشهر 500 هزار مشترک برق وجود دارد که حدود 350 هزار مشترک آن در بخش خانگی است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر سرانه مصرف برق در استان در هر دوره 12 هزار کیلو وات دانست و بیان کرد: به‌طور متوسط سرانه مصرف برق در کشور کمتر از سه هزار کیلو وات در هر دوره است که در استان بوشهر چهار برابر متوسط کشوری است.
حشمتی یکی از عوامل مهم افزایش مصرف برق را استفاده از دستگاه‌های ماینر استخراج ارز دیجیتال دانست و بیان کرد: استفاده از دستگاه‌های ماینر غیر مجاز سبب افزایش چند برابری مصرف برق می‌شود و خاموشی‌ها را افزایش می‌دهد که استفاده از این تجهیزات ممنوع است در این راستا با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.
وی با اشاره به اجرای مانور اقدام فراگیر شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، تصریح کرد: در راستای این مانور که برای شناسایی مشکلات شبکه برق، تعدیل و تنظیم بار روشنایی و عوامل افزایش مصرف برق است، 30 دستگاه ماینر استخراج رمز ارز دیجیتال در بوشهر کشف شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar