باشگاه خبرنگاران/ دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: ۶۴ نفر از داوطلبان انتخابات شورای شهر و روستا که نسبت به رد صلاحیتشان اعتراض داشتند، صلاحیتشان تایید شد.

خسرو دهقانی، دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر اظهار کرد: آخرین مرحله رسیدگی به صلاحیت‌های داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و تیره‌های عشایری انجام گرفت و رسیدگی اعتراض کسانی که صلاحیتشان در هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها و استان رد شده بود در هیئت مرکزی نظارت مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.
وی افزود: بر این اساس، در حالی که بیش از ۷۰ داوطلب انتخابات شوراهای شهر استان بوشهر از رد صلاحیتشان شکایت کرده بودند، ۲۲ نفر به عرصه رقابت بازگشتند، همچنین ۹ نفر از افرادی که در مراحل قبل در هیئت نظارت شهرستان و استان تایید صلاحیت شده بودند از سوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شدند که تعدادی از آنان از اعضای فعلی شوراها هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر ادامه داد: در شوراهای روستایی نیز آخرین مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان که در هیئت نظارت شهرستان‌ها باید رخ می‌داد، انجام گرفت و به شکایت کسانی که صلاحیتشان در هیئت‌های اجرایی و نظارت بخش تایید نشده بود رسیدگی شد  و به این ترتیب صلاحیت ۴۲ نفر از مجموع بیش از ۱۰۰ شاکی تایید شد.
دهقانی عنوان کرد: از امروز تا پس فردا یعنی از هفدهم تا نوزدهم خرداد، اسامی نامزد‌های انتخابات شور‌اهای اسلامی شهر و روستا و تیره‌های عشایری از سوی فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها منتشر می‌شود و مردم اطلاع خواهند یافت.
وی گفت: از پنجشنبه ۲۰ خرداد تبلیغات نامزدهای شورا‌ها آغاز می‌شود و تا هفت صبح ۲۷ خرداد یعنی ۲۴ ساعت قبل از انتخابات ادامه خواهد یافت.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar