مهر/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش مبتلایان و بستری بیماری کرونا در بیمارستان های استان خبر داد.

حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در حالی که روند کاهشی این بیماری را در استان داشتیم و روزانه ۱۰ تا ۱۵ نفر ترخیصی از بیمارستان بیشتر از بستری‌ها بود اما این وضعیت یک دفعه در گچساران برعکس شده است.
وی با بیان اینکه امید است که این روند افزایش بیماری کووید۱۹ مستمر نباشد، گفت: روز گذشته در شهر گچساران ۱۱ نفر بستری بیشتر از ترخیص‌ها بود و این مسئله نگران کننده، هشدار و پیامی جدی دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شاید فصل گرما و بسته بودن پنجره‌ها و وسایل سرمایشی یکی از عوامل باشد، بیان کرد: علاوه بر این موضوع نشست‌های انتخاباتی بر نگرانی‌ها افزوده است.
کلانتری افزود: به سمت روزهای پرشور تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی در گچساران و باشت و انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم و حضور و مشارکت در امر تبلیغات بیشتر می‌شود.
وی تصریح کرد: این مسئله اگر همراه با رعایت کامل پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی صورت نگیرد زمینه ساز برای شیوع بیماری و افزایش بستری و به خطر افتادن جان مردم می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جان مردم در اولویت بوده و جامعه باید نسبت به موضوع حساس‌تر شود گفت: وظیفه داریم که بستر را برای حضور حداکثری در انتخابات آماده کنیم ولی به همین میزان باید حساسیت برای اجرای شیوه‌نامه‌ها جهت جلوگیری از حوادث مرگبار کرونایی را داشته باشیم.

 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today