باشگاه خبرنگاران/ نخستین ماشین تولید فرش ایرانی ۱۵۰۰ شانه با تراکم بالای ده رنگ در استان مرکزی تولید شد.

نخستین ماشین ایرانی تولید فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم بالای ده رنگ به همت متخصصان و مهندسان کارخانه فرش شهرستان دلیجان استان مرکزی طراحی تولید و راه اندازی شد.
قاسمی، مدیرعامل این واحد تولیدی گفت: سلایق به روز، تنوع سفارشات و بالا بودن سطح کیفی بازار جهانی فرش ماشینی سبب شد تا در این کارخانه که سابقه تولید در آن به ۴ دهه پیش باز می‌گردد به فکر تولید محصول جدید بیافتیم.
قاسمی افزود: از آنجایی که برای ورود ماشین آلات جدید خارجی به واسطه تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان با محدودیت‌هایی رو به رو بودیم تصمیم گرفتیم تا کار مهندسی و ساخت ماشین تولید فرش ماشینی جدید را در کارخانه از سر بگیریم.
او اضافه کرد: با مشارکت مهندسان و صاحب نظران در این کارخانه بعد از گذشت شش ماه نخستین ماشین تولید فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۱۰ رنگ واقعی طراحی و مهندسی شد.
مدیرعامل این واحد تولیدی بیان کرد: با ساخته شدن ماشین جدید، ماشین آلات قدیمی یک به یک تعویض و بهسازی شد و هم اکنون نخستین نمونه‌های فرش ماشینی با ظرفیت پودی ۴۵۰۰ دریک متر مربع که در کشور و جهان بی نظیر است در این کارخانه در ابعاد مختلف تولید می‌شود.
قاسمی ظرافت، لطافت و کیفیت بالا را ازاصلی‌ترین مزیت‌های این محصول عنوان کرد و افزود: فرش تولیدی این کارخانه بیشترین شباهت را به فرش‌های سنتی دستبافت دارد.
بیکی مدیر خط تولید این کارخانه هم گفت: برای ساخت هر دستگاه ۲۰ میلیارد تومان هزینه صرف شد و این در حالی است که اگر قرار بود نمونه خارجی آن وارد کشور شود باید ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌شد.
بیکی راه اندازی خطوط تولید نخ را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این کارخانه دانست و اضافه کرد: برای تولید با ظرافت و تراکم بالا نیاز به نخ‌های خاصی بود که با راه اندازی سه خط تولید نخ‌های دو رنگ و سه رنگ این نیاز نیز مرتفع شد.
او افزود: در حال حاضر تمامی مراحل به غیر از تولید الیاف در این کارخانه صورت می‌پذیرد.

 
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today