خبرآنلاین/ نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث صنایع مادر پتروشیمی در خرم آباد در حال مکان یابی است.

مرتضی محمودوند، نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در این رابطه بیان داشت: طی پیگیری های که در یک سال گذشته داشتیم مجوز ۲ پالایشگاه بالادستی پتروشیمی اخذ شده و در حال اجرایی شدن می باشد.
وی افزود: احداث این دو پالایشگاه نسبت به پتروشیمی حال حاضر خرم آباد دارای ظرفیت بسیار بالاتری بوده که در صورت اجرا حجم زیادی از آمار بیکاری استان را کاهش خواهد داد.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه ساخت صنایع بالادستی پتروشیمی در لرستان نقش مهمی در محرومیت زدایی منطقه خواهد داشت اظهار کرد: در لرستان ذخائر نفتی بسیار خوبی موجود است و مسیر گذر خطوط نفت و گاز بوده بهمین علت اجرای این طرح‌ها می توانند تا ۳۰۰۰ نفر اشتغال زایی را در پی داشته باشند.
محمودوند با اشاره به سرمایه گذاری در این طرحها تصریح کرد: خوشبختانه سرمایه گذار اصلی این طرحها شناسایی شده و در این خصوص نیز در استان دیدار ها و گفتگوهای متعددی داشتیم  که پس از مکان یابی این طرحها، کار ساخت آنها آغاز خواهد شد.
وی در مورد تولیدات این پالایشگاه نیز افزود: در این پالایشگاه ها خوراک پتروشیمی‌های کشور از جمله گاز، اتیلن، ذخائر نفت و... تولید می‌شود.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy