صدا و سیما/ مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت: برداشت انگور از ۲ هزار و  ۷۴۵ هکتار از باغات استان آغاز شده که از این سطح، ۸۶۷ هکتار زیر کشت انگور دیم است.
 
رضایی، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با اشاره به این که میزان تولید انگور پارسال ۱۶ هزار و ۳۵۴ تن بوده است، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن انگور از سطح باغات استان برداشت شود.
وی گفت: مناطق عمده تولید انگور در استان به ترتیب شهرستان‌های قاین، خوسف و زیرکوه هستند که در زمینه برداشت انگور ۴ هزار نفر بهره بردار فعالیت دارند.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: حدود ۷۰ درصد از انگور تولیدی در داخل استان مصرف و بقیه به خارج از استان ارسال می‌شود.
رضایی گفت: برداشت انگور از اوایل خرداد ماه به صورت نوبرانه آغاز می‌شود و تا اواخر شهریورماه ادامه دارد.
وی با اشاره به این که واحد‌های فرآوری سنتی انگور مانند تولید کشمش در استان فعال هستند، افزود: در حوزه فرآوری بیشترین فرآورده تولیدی از این محصول شیره انگور است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در استان ارقام متنوع انگور وجود دارد که از جمله آن‌ها می‏ توان به ارقام عسکری، مایه میشی، کوهی، امیری، لعل، حسینی و یاقوتی اشاره کرد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today