ایرنا/ فرماندار سیریک گفت: محدودیت ۲ هفته‌ای با توجه به وضعیت بحرانی کرونا این شهرستان از صبح امروز آغاز شد.

احمد جمال الدینی، فرماندار سیریک اظهار کرد: بر این اساس برگزاری هر گونه تجمع اعم از عروسی، عزا، مراسم و برنامه های مذهبی و فرهنگی در سطح این شهرستان به مدت دو هفته ممنوع است و با برگزارکنندگان از طریق مراجع قضایی برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: سردفترهای ازدواج در سیریک نباید عقدی را ثبت کنند و عاقدان محلی هم حق جاری کردن خطبه عقد را در این مدت ندارند، در صورت گزارش تخلف از طریق مراجع قضایی با آن ها برخورد می‌شود.
فرماندار سیریک اضافه کرد: صنوف با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط کارکنان و مشتریان به حالت عادی برخواهند گشت و شبکه بهداشت و درمان، اداره صمت، اتاق اصناف و اداره اماکن عمومی موظف هستند بر عملکرد اصناف شهرستان نظارت داشته باشند.
جمال الدینی افزود: صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی کرونا را رعایت نکنند بدون اخطار و اغماض، به مدت دو هفته پلمب و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: دهیاران و بهورزان در کوتاه‌ترین زمان گزارش برگزاری تجمع ها اعم از عروسی، عزا و تجمع‌های مذهبی و فرهنگی را به بخشداری و شبکه بهداشت اعلام کنند تا ضمن جلوگیری از ادامه تجمع با متولیان برخورد شود.
فرماندار سیریک تاکید کرد: اداره‌های دولتی و بانک ها موظف هستند پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی(کارکنان و ارباب رجوع) را رعایت کنند، فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان به صورت مستمر بر عملکرد آن ها نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی، بدون اخطار و اغماض پلمب می‌شوند و مدیر مجموعه هم به هیأت تخلفات اداری معرفی می‌شود.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today