ایرنا/ معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، فردی را که به مدت ۷۲ ساعت در کوه‌های فوسک کوهپایه از توابع این استان، سرگردان و مفقود شده بود را نجات دادند.

محمد امیرخانی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار کرد: دو حادثه کوهستانی طی این مدت در شهرستان های کرمان و رفسنجان اتفاق افتاد که بلافاصله چهار تیم به محل های حادثه اعزام شدند.
وی با اشاره به وقوع حادثه اول در مورد مفقود شدن فردی در کوه های فوسک که برای جمع آوری گیاهان دارویی به این منطقه عزیمت کرده بود، افزود: تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر کوهستان کرمان ساعت ۹ صبح یکشنبه ۱۶ خرداد به محل حادثه اعزام و پس از ۱۳ ساعت جست و جو، فرد مفقود شده را با هماهنگی‌ نیروی انتظامی به دامنه کوه انتقال دادند.
معاون جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به پایان این عملیات در ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شامگاه یکشنبه، گفت: این فرد به مدت ۷۲ ساعت در کوه های فوسک کوهپایه سرگردان و مفقود بود و همراهان وی پس از ۷۲ ساعت از جمعیت هلال احمر درخواست کمک کردند.
وی در ادامه با اشاره به وقوع حادثه دوم در محل دره راگه شهرستان رفسنجان ابراز کرد: در پی مصدومیت فردی از ناحیه ساق پا در محل مذکور، بلافاصله دو تیم امداد و نجات از جمعیت هلال احمر با همراهی عوامل اورژانس در ساعت ۱۷ به محل حادثه اعزام شدند.
معاون جمعیت هلال احمر استان کرمان  افزود: نیروهای امدادی پس از ۶ ساعت تلاش موفق شدند مصدوم را از طریق بسکت فیکس و به محل آمبولانس اورژانس انتقال دهند.
امیرخانی همچنین حال دو فرد مفقود و مصدوم شده روز گذشته در فوسک کرمان و رفسنجان را مطلوب ارزیابی کرد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar