ایرنا/ مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: چهار ‌هزار و ۹۲۵ نفر برای انجام معاینه‌های بالینی به دلیل نزاع به پزشکی قانونی استان در سال گذشته مراجعه کردند.

مهدی نوروزی، مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان اظهار کرد: پزشکی قانونی استان سمنان سال ۹۸ چهار هزار و ۹۷۷ نفر را که به دلیل نزاع به پزشکی قانونی استان سمنان مراجعه کرده بودند، مورد معاینه قرار داد.
وی بیان کرد: مراجعه افراد برای انجام معاینات بالینی به پزشکی قانونی استان سمنان به دلیل نزاع در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ یک درصد کاهش یافت.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: پزشکی قانونی استان سمنان سال۹۷، پیش از شیوع کرونا چهار هزار و ۸۹۹ مراجع را به دلیل نزاع مورد معاینه قرار داد.
نوروزی ابراز کرد: شیوع کرونا فشار روانی در افراد را افزایش داده است، اما نزاع افزایشی نداشته و حتی کمی کاهش یافته است.
وی تاکید کرد: افراد برای رسیدن به حق خود باید به مراجع قضایی مراجعه کنند و نزاع نه تنها رفع کننده مشکلات نیست بلکه به افزایش آسیب و بزهکاری‌های اجتماعی دامن می‌زند و جز ایجاد مشکلات اجتماعی و حقوقی برای افراد خاطی و در بعضی از موارد قصاص و محکومیت مالی ثمری برای این بزهکاری متصور نیست.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: سوءتفاهم و ناتوانی در کنترل خشم عامل اصلی ایجاد نزاع و درگیری است و مدیریت و کنترل خشم راهبرد اساسی برای کاهش نزاع در جامعه است.
نوروزی اظهار کرد: خویشتن‌داری، آموزش مهارت های زندگی با رویکرد گفت‌وگو و صبوری در مقابل سوءتفاهم و مشکلات از رویکردهای مهم برای مقابله و پرهیز از نزاع خیابانی در جامعه است.
وی تصریح کرد: نهادهای فرهنگی می‌توانند با ارائه برنامه‌های فرهنگی، آموزش ارتباطات اجتماعی و پایبندی به اخلاق و ارزش‌های آن نقش مهمی در کاهش خشونت داشته باشند.
طبق قانون افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شوند و در این مجموعه پزشکی هم بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی طول درمان صادر می شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today