حوزه/ بعضی از نامزد‌ها از عنصر زبان و قومیت ترکی به ویژه آذری با هدف شوم، اما خام و نخ‌نمای تحریک احساسات، در جهت سیاست‌های سراسر تزویر و خیانت‌بار خود سوء استفاده کردند.

جمعی از مردم خطه آذربایجان اعتراض خود را نسبت به تحریک احساسات و سوء استفاده از زبان آذری در اولین مناظره انتخاباتی اعلام کردند. متن نامه اعتراضی این جمع از مردم غیور آذربایجانات بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
عرض ادب و احترام و آرزوی طول عمر با عزت محضر نائب الامام سید علی خامنه‌ای دام ظله و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی و عرض تسلیت به مناسبت شهادت جانسوز رئیس مذهب امام صادق علیه السلام
در چالدران هزاران قزلباش غیور خون دادند تا خاک و ناموس و مذهب را در مقابل لشکر جرار عثمانی حافظ شوند.
ثقة الاسلام در میدان دانش‌سرای تبریز سر به دار داد، ولی زیر بیرق عثمانی و روس نرفت تا بیرق ایران و اسلام همیشه در این مملکت سرفراز مانده، مرزهای غیرت و خیانت جابه جا نشود. گلزار شهدای شهرها و روستاهای آذربایجان، مزین به شهدایی هستند که بر سنگ مزارشان از فکه و دهلاویه تا دمشق و لاذقیه نقش بر بسته، تا نشان دهد خون این مردم فدای اسلام و غیرت و ناموس گشته، این خاک و این مذهب را عزیزتر از جان می‌دانند.
روز گذشته متاسفانه در مناظرات انتخاباتی، بعضی از نامزدهای ریاست جمهوری برای رسیدن به پست و مقام، وقیحانه و بی‌شرمانه از عنصر زبان و قومیت ترکی به ویژه آذری با هدف شوم؛ اما خام و نخ‌نمای تحریک احساسات، در جهت سیاست‌های سراسر تزویر و خیانت‌بار خود سوء استفاده کرده، موجب ناراحتی مردم آذری‌زبان شدند.
ما مردم خطه آذربایجان اعتراض خود را نسبت به چنین رفتارهای تبلیغاتی خلاف شرع و عرف و قانون اعلام کرده، از مسئولین محترم قضایی امنیتی نظارتی به ویژه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات که طبق ماده ۶۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری تشکیل شده، خواستار برخورد به هنگام و مناسب با این رویداد ناپسند هستیم.
و من الله التوفیق
۱۴۰۰/۰۳/۱۶
برابر با ۲۵ شوال ۱۴۴۲».

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today