فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۲۶ مبتلای جدید ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری و ۲۵ بیمار نیز با بهبودی نسبی مرخص شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: از ۲۶ بیمار بستری‌شده جدید، ۱۶ نفر از اردبیل، یک نفر از پارس‌آباد، ۵ نفر از مشگین‌شهر، ۲ نفر از گرمی و ۲ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: خوشبختانه ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
روند پایدار بستری بیماران
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۸۴ نفر رسید که نسبت به دیروز تغییری نداشته و از این تعداد ۳۸ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل و خلخال در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های پارس‌آباد، مشگین‌شهر، گرمی، بیله‌سوار، نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: اصلی‌ترین عامل پیشگیری از انتقال کرونا، زدن ماسک است و اگر ماسک موثر نبود همه کادر درمان بیمارستان‌ها به‌خصوص در بخش‌های ویژه در همان روز اول، مبتلا می‌شدند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today