پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باند 5 نفره سارقان احشام از دامداری های شهرستان های خمین، کاشان و گلپایگان خبر داد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی در بیان جزئیات این خبر اظهار کرد: چند روز قبل با اعلام گزارشی از سرقت دام در شهرستان خمین، بررسی تخصصی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام سرنخ هایی از یک باند سرقت به دست آمد و با مراقبت های نامحسوس ماموران طی یک عملیات پلیسی، 5 نفر از سارقان احشام شناسایی و در مخفیگاهشان در شهرستان خمین دستگیر شد.
وی با اشاره به اینکه در روند رسیدگی به این پرونده مشخص شد که تمام سارقان دستگیر شده، ساکن یکی از استان های همجوار استان مرکزی هستند، خاطر نشان کرد: اعضای این باند، به سرقت 120رأس دام از دامداری های شهرستان های خمین، گلپایگان و کاشان طی 10 فقره سرقت اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی و سرانجام با صدور قرار قانونی راهی زندان شدند.
سردار مفخمی شهرستانی خاطرنشان کرد: عدم توجه به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل حفاظتی در نگهداری از احشام و نیز اعتماد بیش از حد به افراد ناشناس از عواملی است که بستر‌ساز وقوع سرقت های مختلف از دامداری ها می‌باشد که لازم است تا شهروندان در راستای پیشگیری از سرقت های مشابه، توصیه‌های پلیس را مورد توجه قرار داده و هر گونه موضوعات مشکوک را از طریق سامانه تلفن 110 به پلیس گزارش کنند.

 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today