فارس/ معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف از سازش دو طایفه زارعی و محمدی در دیواندره پس از 15 سال با میانجیگری مسئولان قضایی و معتمدین محلی خبر داد.

بهادر اسدی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف اظهار کرد: دو طایفه قدیمی از توابع شهرستان دیواندره که سال‌ها با هم اختلاف داشتند با تلاش و پیگیری‌های موثر و مداوم شوراهای حل اختلاف این شهرستان با یکدیگر مصالحه نمودند و به اختلافات خود پایان دادند.
وی افزود: دو طایفه زارعی و محمدی در شهرستان دیواندره بیش از 15 سال بود که با همدیگر اختلاف داشتند و منجر به تشکیل پرونده‌های متعدد از جمله تیراندازی، سوءقصد، ضرب و جرح عمدی، نزاع دسته‌جمعی، توهین و ... شده بود و هر روز نیز این اختلاف‌ها شدت می‌یافت، با میانجی‌گری شوراهای حل اختلاف و سایر نهاد‌های مردمی و معتمدین و بزرگان، طی مراسمی با هم سازش نمودند.
اسدی ضمن تقدیر از تلاش‌های مؤثر اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان بر حل و فصل این اختلاف اظهار داشت: شورا‌های حل اختلاف در حل و فصل دعاوی و اختلافات بین مردم نقش مهم و مؤثری داشته و خوشبختانه تاکنون در این زمینه موفق بوده‌اند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online