هه وال موکریان/ رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سردشت از آتش‌سوزی در جنگل‌های روستای سارتکه از توابع این شهرستان خبر داد و گفت: در این آتش سوزی یک قبضه مین باقی مانده در محل، منفجر شد.

ابراهیم رحمانی، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سردشت اظهار کرد: خوشبختانه در این انفجار آسیبی جانی شکل نگرفت و آتش به کمک فعالان زیست محیطی شهرستان خاموش شد و در حال حاضر هیچ گونه آتش سوزی در جنگل های سردشت وجود ندارد. 
وی با اشاره به انفجار مین در منطقه گفت: این منطقه بخشی از یک پایگاه قدیمی بود که در حال حاضر قسمتی از آن پاکسازی شده، ولی پاکسازی کامل ادامه دارد که منتظر تصویب در استانداری است تا عملیات پاکسازی کامل این منطقه نیز در اسرع وقت انجام بگیرد.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سردشت ابراز کرد: مساحت آتش سوزی و علت آن مشخص نیست، اما همکاران اداره منابع طبیعی در حال تهیه تحقیق و گزارش در خصوص آتش سوزی روز گذشته هستند.
رحمانی تاکید کرد: آتش سوزی ها بخشی از طبیعت هستند که گاهی بر اثر عوامل طبیعی و حتی عوامل انسانی در طبیعت رخ می دهند. در هرحال اداره منابع طبیعی خود را موظف می‌داند در صورت شناسایی افرادی که به صورت عمدی اقدام به آتش زدن مراتع، جنگل ها و زمین های کشاورزی می کنند، پرونده قضایی تشکیل و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی کند.


آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today