ایرنا/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پوشش واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان استان ۸۹ درصد بوده و تاکنون ۵۲ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند.

ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: ۱۱ مرحله واکسن شامل بیش از ۹۵ هزار دوز به استان اختصاص یافته است که تزریق آن برای گروه‌های در معرض خطر انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه بیش از ۶ هزار نفر از سالمندان دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند، افزود: ۱۲۲ هزار سالمند بالای ۶۵ سال در استان حضور دارند  و تمامی گروه‌های هدف تا اواخر خرداد و اوایل تیرماه سال جاری واکسینه می‌شوند.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به منظور پیشگیری و مدیریت پیک بعدی کرونا و گسترس بیماریابی روزانه بیش از ۸۱۷ تست در استان انجام می‌شود.
قادری با اشاره به اینکه مردم از مراجعه و تجمع در مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی پرهیز کرده و منتظر اطلاع‌رسانی از سوی مجموعه سلامت استان کردستان باشند تاکید کرد: به منظور پیشگیری و مدیریت پیک بعدی کرونا و گسترس بیماریابی روزانه بیش از ۸۱۷ تست در استان انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه کاهش آمار بستری و جانباختگان ناشی از کرونا نشان‌دهنده خاموشی بیماری نیست، از شهروندان درخواست کرد با مجموعه کادر بهداشت و درمان همکاری کرده و با رعایت پروتکل‌ها و پوشش همگانی واکسیناسیون به قطع زنجیره این بیماری قطع کمک کنند.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: سامانه واکسیناسیون کرونا به آدرس salamat.gov.ir برای ثبت نام گروه های هدف فعال است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online