ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد گفت:‌ آتش‌سوزی گسترده در مراتع سه روستای بخش مرکزی شهرستان با تلاش بی‌وقفه و خستگی ناپذیر گروه‌های جهادی و مردمی مهار شد.

مسلم مرادی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد اظهار کرد: در آتش سوزی جنگل ها و مراتع روستاهای سرومال، چشمیدر و بوریدر در بخش مرکزی شهرستان که طی ۲ روز گذشته اتفاق افتاد ۹۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع این شهرستان در اثر سهل انگاری گردشگران طعمه حریق شد.
وی افزود: پس از دریافت گزارش آتش سوزی در جنگل های روستای سرومال بلافاصله ۲ تیم ویژه اطفا حریق از سروآباد عازم منطقه شد که به دلیل گرمای زیاد هوا و صعب العبور بودن عملیات مهار آتش سوزی با مشکل روبرو شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد یادآور شد: با اعزام چهار تیم دیگر متشکل از نیروهای با تجربه اداره منابع طبیعی سروآباد و اعضای انجمن پاکو(پاریزه رانی چیای کوسالان) و همچنین سه دستگاه خودرو کمک دار به محل حادثه، عملیات اطفای حریق سرعت بیشتری گرفت.
مرادی اضافه کرد: با توجه به وزش شدید باد و کوهستانی بودن منطقه، مهار آتش تا پاسی از شب به طول انجامید و باعث پس از ۱۰ ساعت تلاش خستگی ناپذیر نیروهای اداره منابع طبیعی، اعضای انجمن زیست محیطی پاکو سروآباد و نیروهای مردمی مهار شد.
وی تاکید کرد: از تمامی گردشگران و کوهنوردان درخواست می شود، با توجه به خشک شدن پوشش گیاهی و افزایش دمای هوا، از هرگونه روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کرده و از بی احتیاطی و سهل انگاری پرهیز کنند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد یادآور شد: حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی که سرمایه ارزشمند و گرانبهای جامعه است نیازمند احساس مسوولیت همه افراد است و تنها وظیفه ادارات خدمات رسان، منابع طبیعی و محیط زیست نیست بلکه همه اقشار باید در این ارتباط احساس مسؤولیت کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online