ایرنا/ رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: هشت هزار و ۳۳۵ داوطلب ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان از ۲۰ خردادماه امسال اجازه تبلیغات انتخاباتی دارند.

علی رئوفی، رئیس ستاد انتخابات هرمزگان اظهار کرد: از این تعداد هفت هزار و ۶۳۸ داوطلب روستایی و ۶۹۷ داوطلب شهری بوده که تایید صلاحیت نهایی شدند.
وی بیان کرد: انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۳ شهرستان، ۴۵ شهر، ۴۰ بخش و ۸۷ دهستان هرمزگان برگزار می‌شود.
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان افزود: کاندیداهای شهری برای ۲۱۵ کرسی پنج نفره در ۴۳ شهر، هفت کرسی در شهر میناب و ۱۱ کرسی در شهر بندرعباس و کاندیداهای روستایی نیز برای ۱۱۷ کرسی پنج نفره و هزار و ۲۰۴ کرسی سه نفره با هم رقابت می‌کنند.
رئوفی ادامه داد: سقف تعیین شده شعبه‌های اخذ رای در هرمزگان یک هزار و ۶۶۴ شعبه بوده است اما طبق آخرین وضعیت در سطح استان تاکنون تعداد یک هزار و ۵۵۱ شعبه فعال(شامل ۹۹۵ شعبه ثابت و ۵۵۶ شعبه سیار) ساماندهی شده است.
وی ابراز کرد: این شعبه‌ها شامل ۵۶۳ شعبه شهری(۵۰۸ ثابت و ۵۵ سیار) و ۵۸۸ شعبه روستایی(۴۸۷ ثابت و ۵۰۱ سیار) است.
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان اظهار کرد: درحال حاضر ۳۴ هزار عوامل اجرایی در استان شامل نمایندگان فرماندار، عوامل اجرایی شعبه، نیروهای انتظامی، خدماتی، بازرسی و ناظران شوراها در پای صندوق‌های رای ساماندهی شده است که در هر شعبه ۲۲ تا ۲۵ نفر مستقر می‌شوند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today