ایسنا/ سرپرست پلیس فتا البرز گفت: باندی سه نفره که با راهنمایی گرفتن از کلاهبرداران حرفه‌ای داخل زندان با شهروندان تماس واتس آپی برقرار کرده و با بیان اینکه شما در مسابقه‌های رادیویی برنده شده‌اید اطاعات حساب بانکی شهروندان را دریافت و اقدام به چهار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس فتا استان البرز متلاشی شد.

سرهنگ رسول جلیلیان، سرپرست پلیس فتا البرز گفت: تعدادی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضائی به این پلیس مراجعه و اظهار داشتتند شخصی ناشناس از طریق تماس واتساپی خبر از برنده شدن۹۰ میلیون ریال کمک هزینه عتبات عالیات در برنامه رادیویی را به آنها اعلام و پس از اغفال و اخذ اطلاعات بانکی و رمز ورود به اینترنت بانکشان اقدام به خالی کردن حساب شهروندان کرده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شکایت صورت گرفته موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت که با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته مشخص شد متهم ردیف اول کلاهبرداری یک فرد زندانی بوده که از داخل زندان اقدام به تشکیل یک باند کلاهبرداری کرده و با دو نفر دیگر که بیرون از زندان مامور اجرای نقشه‌های وی بودند اقدام به سرقت از حساب بیش از ۳۰ نفر با همین روش کرده‌اند.
سرپرست پلیس فتا البرز
تصریح کرد: با تحقیقات میدانی صورت گرفته مشخص شد متهمان از طریق تماس واتس آپی و استفاده از لوگوی صدا و سیما برای اعتمادسازی مالباختگان با آنها تماس گرفته و با چرب زبانی و مهندسی اجتماعی به بهانه برنده شدن در یک مسابقه رادیویی اطلاعات بانکی و رمز ورود به اینترنت بانکی افراد را اخذ و وجوه کلاهبرداری را به حساب دو نفری که بیرون از زندان برای عملیات بعدی منتظر بودند واریز می‌کردند.
سرهنگ جلیلیان بیان کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهمان با مبالغ سرقتی اقدام به خرید از دستگاه‌های پوز فروشگاه‌های سطح شهر و همچنین خرید سکه طلا از طریق آگهی‌های درج شده در سایت دیوار می‌کردند.
وی اظهار کرد: با بررسی‌های صورت گرفته سرکرده این باند با هماهنگی مقام قضایی در یکی از زندان ها کشور شناسایی و همچنین با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی دو نفر دیگر از اعضای این تشکیلات در عملیاتی غافلگیر کننده در اسنان تهران شناسایی و دستگیر شدند.
سرپرست پلیس فتا البرز افزود: هموطنان عزیز توجه داشته باشند سازمان‌های دولتی، صدا و سیما و اپراتورهای تلفن همراه به هیچ عنوان بابت برنده شدن در مسابقه یا هر موضوع دیگری از طریق واتس‌اپ با افراد تماس نمی‌گیرند بنابراین مردم گرامی به یک نکته کلیدی توجه داشته باشند که آیا اصلا در مسابقه‌ای شرکت کرده‌اند که افرادی بخواهند به آنها جایزه‌ای بدهند.
جلیلیان خاطرنشان کرد: در صورت رخ دادن کلاهبرداری‌های این‌چنینی، افراد در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیس فتا استان البرز به شماره تلفن ۰۲۶۲۱۸۲۷۱۴۸ اطلاع دهند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday