باشگاه خبرنگاران/ دبیر شورای زکات خراسان شمالی گفت: سال قبل ۴۷ درصد از کل روستا‌های استان زکات واجب خود را پرداخت کردند.

مجید الهی راد، دبیر شورای زکات خراسان شمالی بابیان اینکه استان خراسان شمالی دارای ۷۹۷ روستا است، بیان کرد: از مجموع این روستا‌ها در سال قبل ۳۶۹ روستا زکات واجب خود را به شورای زکات استان پرداخت کردند.
وی افزود: ۵۵۲ روستای استان خراسان شمالی مشمول دریافت زکات هستند.
دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی اظهار کرد: شورای زکات استان در جهت ترویج و نهادینه کردن زکات از ظرفیت روحانیون مستقر در محلات و روستا‌ها استفاده می‌کند.
الهی راد با بیان اینکه در سال گذشته مردم نوع‌دوست استان ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، خاطرنشان کرد: امسال نیز پیش‌بینی‌ شده است با توجه به خشک‌سالی بیش از ۲۰ میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری شود.
وی گفت: در سال گذشته دو هزار خانوار نیازمند استان خراسان شمالی از برکات زکات بهره‌مند شدند.
دبیر شورای زکات خراسان شمالی افزود: ۷۰ درصد از درآمد‌های زکات سال قبل در قالب کمک‌های معیشتی و مابقی نیز برای ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه در مناطق پرداخت‌کننده زکات صرف شده است.
الهی راد بیان کرد: در سال گذشته ۳۷ طرح عمرانی از محل درآمد‌های پرداخت زکات در مناطق محروم این استان ساخته شد که حدود ۶ میلیارد و ۶۶۷ میلیون تومان برای آن‌ها هزینه شده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today