صدا و سیما/ مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام یک مورد زایمان موفق توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ بدون حضور ماما در روستای هنگینه چینه در محور سقز مریوان خبر داد.

رضا پیرا، مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پس از تماس تلفنی با مرکز پیام پایگاه اورژانس استان، گزارشی از شروع درد‌های زایمانی خانمی باردار در روستای هنگینه چینه در محور سقز مریوان به این مرکز اعلام و پرسنل پایگاه اورژانس قشلاق پل از توابع شهرستان سقز به محل اعزام شد.
وی خاطرنشان کرد: پرسنل پایگاه اورژانس این منطقه با حضور در منزل خانمی باردار در روستای مذکور پروسه زایمان موفقیت آمیز بدون حضور ماما را انجام دادند.
پیرا گفت: همکاران اورژانس پس از معاینات و اقدامات اولیه درمانی مادر و نوزاد پسر را به بیمارستان امام خمینی در سقز منتقل نمودند.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: در مسیر انتقال و در روستای شیپانجو ماما بر بالین مادر حضور یافته و مادر و نوزاد با حال عمومی خوب در کمال صحت و سلامت بعد از معاینات کامل با به بیمارستان منتقل شدند.
وی از اقدامات و تلاش‌های دلسوزانه پرسنل زحمتکش پایگاه و همچنین همکاران مرکز هدایت عملیات اورژانس که نقش به‌سزایی در انجام ماموریت داشته‌اند و با عشق به انجام رسالت خود منجر به تولد نوزاد و نجات مادری دردمند شده‌اند، قدردانی کرد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online